Blog

Hasta Yatağı Nedir? Hasta Karyolası Nasıl Kullanılır ve Hasta Yatağının Faydaları

Hasta Yatağı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

HER ŞEY REFAKATÇİ VE HASTANIN YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRMAK İÇİNDİR.

Hasta Yatağı Nedir? Hasta Karyolası Nasıl Kullanılır ve Mosspa Hasta Yatağının Faydaları
Kimse hasta olmak istemez, kimse uzun süre yatak tedavisi hele yatağa bağımlı olmayı aklına bile getirmez. Ancak bazen beklenmedik durumlar insanları belirli bir süre ya da yaşa bağlı olarak yatağa sürekli bağımlı kılabilir. Böyle bir durumda kişinin, hastalığı ile uğraşırken bir de yatak kaynaklı sorunlarla uğraşması onu moral ve motivasyon olarak düşürürken yaşam kalitesini de düşürür.

Mosspa Hasta Yatakları

 • 2 Motorlu elektrikli kumandalı hareketli hasta yatağı
 • 3 Motorlu elektrikli kumandalı hareketli hasta yatağı
 • 4 Motorlu elektrikli kumandalı hareketli hasta yatağı


Uzun süreli yatarak tedavilerde hastanın yaşam kalitesini artırmak hem kendisi hem de yakınları için büyük önem taşır. Hastalığın nedeni ne olursa olsun uzun süre hareketsiz kalmak beraberinde yeni sağlık sorunları getirir. Bu nedenle hastanın tedavi süresince kullanacağı yatağın özellikleri bu süreçte onun en büyük yardımcısı olacaktır.

Mosspa Hasta Yatakları
Mosspa Hasta Yatakları


Yataktan tek başına kalkamayan bir hastaya yemek yedirmek için bir yakınının onu tutarak oturur pozisyona getirmesi, bir diğer yakının da onun arkasını yastık vs gibi materyallerle desteklemesi gerekir. Benzeri durum hastanın ihtiyaçlarının giderilmesi sırasında da yaşanır. MOSPPA Hasta Yatakları, uzun süreli yatarak tedavi görmesi gerekenlerin bu süreci en rahat şekilde geçirmesi için tasarlanmıştır.


Tedavi süresince yatak kaynaklı yeni sorunların ortaya çıkmasını önlemek, hastaya ve yakınlarına yaşamı daha kolay kılmak için farklı ihtiyaçlara göre tasarlanan MOSPPA Hasta Yatakları en doğru tercihtir.
Farklı hastalıklar, yatağa bağımlı hastalar, ortopedik hastalar için uzun araştırmalar sonucunda üretilen MOSPPA Hasta Yatakları, çoklu fonksiyon ve hareket kabiliyeti ile hastalara bu süreçte yaşam konforu sunar.

ÇOK FONKSİYONLU HASTA KARYOLASI
MOSSPA’nın, yatan hastalar için özel olarak tasarladığı yataklar çoklu fonksiyona sahiptir. Üç ayrı bölümden oluşan yatak baş ve sırt bölgesini bir tuşla yukarıya doğru kaldırmanızı sağlar. Hasta ayaklarını dinlendirmek isterse yine bir tuşla ayak kısmını yukarıya doğru kaldırma imkanı sunar. Böylece hastanın sırt bölgesini ya da ayaklarının altını yastıklarla desteklemek zorunda kalmazsınız.

Yatan Hasta Konforu

Hasta belini dinlendirmek istediğinde ise yine bunu bir tuşla yapabilir. Farklı konum ve açılarda ayarlanabilen MOSSPA Hasta Yatakları aynı zamanda aşağıya ve yukarıya doğru hareket ederek hastanın zorunlu ihtiyaçlarını karşılaması sırasında kolaylık sağlar. Yatakların tekerlekli olması ise kolay hareket imkanı verir. Çok basit bir hareketle aktif duruma getirilebilen yan koruma kalkanları ise hastanın uyku durumunda yataktan düşme riskini ortadan kaldırır.

HASTA KARYOLASINA FARKLI İHTİYAÇLARA FARKLI ÇÖZÜMLER

MOSSPA Hasta Yatakları hastaların ihtiyaçlarına göre farklı şekilde tasarlanmıştır. Aynı zamanda kullanıcının bütçesini de dikkate alınarak hazırlanan; Manuel evde hasta yatakları, İki motorlu evde hasta yatakları, Üç motorlu evde hasta yatakları, Dört motorlu evde hasta yatakları ihtiyaçlara göre çözüm olarak üretilmiştir.

En Uygun Hasta Yatakları

Hasta yatakları hastalar için oldukça önemlidir. Bunun sebebi hastaların bütün vücutlarının dinlenme gereksinimidir. Rahat ve fonksiyonel olmayan hiçbir yatak hastalar için kullanılmamalıdır. Bu sebeple hasta yatağı satışı oldukça önemlidir. Bizler piyasada bulunan en uygun hasta yatakları satışı ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Hastalık veya kazalar sebebi ile yatağa ihtiyaç duyan hastalar en uygun ve en kaliteli yatakları bulabileceğiniz tek yeriz. Hasta yataklarının birçok özelliği bulunur. Bu özellikler hastalar için özel olarak tasarlanmıştır. Bu sayede hastaların rahatı arttırılır ve iyileşme dönemleri kısaltılabilir. Bir hastanın yatakta yatarken bütün ihtiyaçlarını karşılaması gerekir.

Hasta Yatağının Önemi

Hasta yatakları kullanan insanlar için bir ev haline gelir. Bu sebeple bazı özelliklere sahip olması gerekir.

Bunlar;

 • Hastaların vücutlarını rahat ettirmeleri gerekir.
 • Fonksiyonel olmaları gerekir. Gerektiği zaman hastaları kaldırıp dikleştirebilmelidir.
 • Etrafında destekler bulunmalıdır. Bu sayede hasta kendi kendini hareket ettirebilir.
 • Hasta bakıcıları için bir çağırma sitemi bulunabilir.
 • Özellikle boyun ve kalça kısımları son derece ortopedik olmalıdır.

Bu özelliklere sahip ve en uygun hasta yatakları ile hizmet vermekteyiz. Bu tip yataklar her hasta için uygundur. Hastaların farklı istekleri de yatak alma konusunda etkili olmaktadır. Yataklar eğer yeterli verimi vermiyorsa hastalar rahatsız olacaktır. Hastaların rahatsız olması büyük bir problemdir. Zaten birçok problem yaşayan hastaların rahatlığı hizmetimizin temelini oluşturmaktadır.

Hasta yataklarının temizlenebilir olması önemlidir. Hastalar genellikle kaydırılarak hareket ettirildiği için yatağın çıkış ve giriş noktaları önemlidir. Temizlik sırasında hasta yerinden kaldırılacağı için yatak gerekli destekleri vermelidir. Eğer hastanın bir vücut bölümü daha yüksekte veya alçakta olması gerekiyorsa yatak buna göre ayarlanabilir olması lazım.

Yatak İhtiyacı

Hastalıklar bir anda sizleri bulabilir. Çeşitli virüsler, bakteriler ve kanserler yüzünden hastalar vücut fonksiyonlarını kaybedebilirler. Doğuştan vücut fonksiyonlarına sahip olmayan hastalarda vardır. Bu insanlar hayatları boyunca yatak kullanımına ihtiyaç duydukları için rahat etmeleri ve güvenlikleri son derece önemlidir. En uygun hasta yatakları kullanarak tüm bu konuyu halledebilirler.

Özellikle kaza sonucu vücut fonksiyonlarını tamamen veya dönüşlü olarak kaybeden hastaların ilk ihtiyacı yaşayabilecekleri bir yataktır. Kazalar sonucu fonksiyon kaybı yaşamayan hastaların bile yatak ihtiyacı vardır. Çeşitli cerrahi ameliyatlar sonucu dinlenmeleri ve iyileşmeleri gerekmektedir. Bunu doğru bir hasta yatağı destekleyecektir. Bu sayede hastalar çok daha hızlı bir şekilde ayağa kalkarlar.

Hasta Yataklarında Fiyat

Hasta yataklarının en büyük sorunlarından biri fiyatlarının oldukça yüksek olabilmesidir. Bu bütçeyi oldukça zorlayacaktır. En uygun hasta yatakları ile bu sorunu da çözüyoruz. Her türlü bütçeye ve hastaya uygun yataklarımız ile sizlere en iyi hizmeti veriyoruz.

Kaliteli malzeme ile ürettiğimiz yatakları kullanım ömrü de oldukça uzun oluyor. Birden fazla hasta olduğu taktirde hepsinin farklı yataklar kullanması gerekiyor. Hasta yataklarımızın uygun fiyatlı olmasından dolayı birden fazla yatak almakta sorun olmayacaktır.

Hastalık yataklarını satarak bütün hastaları rahat ettirmeye çalışıyoruz. Bu hedefimiz doğrultusunda uzman projeler ve görüşler ile ilerliyoruz. Yılların deneyimini uzmanlığımız ile birleştirdiğimiz zaman sattığımız yatakların tüm hastalara uygun olduğuna emin oluyoruz.

Hasta Yataklarının Yapılışı

Hasta yataklarının yapılış aşamasında şekil, boyut, eğim gibi faktörlerin beraber değerlendirilmesi lazım. Faktörler birleştirilerek oluşan en iyi sonuçla üretilen hasta yatakları en iyi hizmeti verebilecek kapasiteye sahip olurlar.

Güvenli ve Hızlı Satış

Türkiye’nin her noktasına en uygun hasta yatakları hızla ulaştırıyoruz. Hastaların yatak ihtiyacını karşılamak için hiç durmadan çalışmaktayız. En rahat ve en uygun yatakları sizlere sunuyoruz. Onlarca seçenek arasında istediğiniz tip yatağı bulabilirsiniz. Aldığınız yatağın ihtiyaçlarınızı karşılayacağına emin olabilirsiniz. Güvenli ve hızlı alışveriş özelliklerimizle hizmette bir adım daha ileri gidiyoruz. Biliyoruz ki yerine zamanında ulaşan her hasta yatağı hastalar için çok önemli. Her hastayı ve bütçesine uygun yataklarla sizleri bekliyoruz.

Evde Kullanılan Hasta Yatakları

İnsanlar hasta olduklarında hastaneye giderek sorunlarını çözmeye çalışırlar. Ne yazık ki bazı sorunlar ayakta tedavinin ardından yatakta dinlenmeyi gerektirir. Bu hastalar hastanede kalabilirken, evlerinde de bu süreci geçirebilirler.

Cerrahi sonrası veya geçirilen bir kaza sonrasında da vücudun iyileşmesi için belirli bir vakit gerekir. Bu dinlenme dönemi hasta için oldukça kritiktir. Düzgün geçirilen bir dönem sonunda eski sağlığa tekrar kavuşulabilir. Bazı kazalar veya hastalıklardan sonrasında ise insanlar yatağa bağımlı kalabiliyor.

Devamlı olarak bakıma ihtiyaç duyan bu hastalara gereken şey rahat, konforlu ve her ihtiyacı uygun bir hasta yatağı. Evde kullanılan hasta yatakları oldukça gelişmiş sistemlere sahiptirler. Hastaların rahat etmesi için ergonomik yapıdadırlar. İstenildiği zaman yükseklikleri veya şekilleri değişebilir. Bu sayede yatakta bulunan hastanın konforu düşünülür.

Hangi Hastalar Yatak Kullanır?

Bu sorunun oldukça fazla yanıtı mevcuttur. En basit hastalıklardan en ağır travmalara kadar herkesin yatak ihtiyacı olabilir. Özellikle fizik tedavi gerektiren hastaların yatak kullanımları oldukça önemlidir. Kemik veya eklem konusunda sıkıntı yaşadıkları için vücutlarının her zaman belirli bir pozisyonda durması gerekir.

Hastanın hareket etmesi daha zor olacağı için hareketli bir yatağa sahip olmak işleri oldukça kolaylaştırır. Hasta bakıcılar tarafından da yatak olması çok daha rahattır. Hastalarına bakarken onların her ihtiyacını karşılamak için en uygun pozisyonlara rahatça gelebilirler.

Peki, kimle evde kullanılan hasta yatakları kullanmalıdır;

 • Ağır cerrahi tedavi almış hastalar
 • Ağır bakteriyel veya viral hastalığı olanlar
 • Kaza sonrası travma ile vücutlarını kullanamayan hastalar
 • Doğuştan veya sonradan ilerlemiş kas yetmezliği olan hastalar
 • Kalça kırığı gibi travmalar yaşamış özellikle yaşlı hastalar
 • Fizik tedavi gerektiren hastalar

Bu gibi birçok hastalık yatakta bakım ve tedavi gerektirir. Bunun sebebi bu hastalıkların uzun dönem iyileşme süreci olmasıdır. Bu iyileşme dönemi bitene kadar hastanın rahat etmesi gerekir. Hastaların bu iyileşme döneminde az hareket etmeleri oldukça önemlidir. Fazla hareket ve rahatsız pozisyonlar daha büyük sorunlara sebep olabilir.

Evde Hasta Bakımı

Evde yatakta tedavi olması gereken hastaların bakımları oldukça özenle yapılması gereken bir iştir. Yemekleri, duşları, tuvaletleri gibi konuları titizlikle halletmesi gereken bir hasta bakıcı gerekir. Bu ihtiyaçların giderilmesi evde kullanılan hasta yatakları ile çok daha kolay bir hale gelir. Bunun sebebi normal bir yatağın herhangi bir hareket özelliği bulunmaz. Bu sebeple hastanın hareket etmesi gereken birçok durumda hastanın canı yanacaktır. Aynı zamanda bu hareket kemik hastalıkları için uygunsuz bir durumdur. Çünkü kemik hastalıkları gibi konularda hastanın kemiklerinin sabit bir pozisyonda ölmesi önemlidir. Yapılan tüm hareketler hastalığın gidişatını kötü yönde etkiler.

Evde hasta bakımı oldukça zor ve titizlikle yapılması gereken bir iştir. Hasta bakıcı kim olursa olsun bu işi gönülden yapmalıdır. Hastanın hiçbir şikayetinden sıkılmamalı ve her gün aynı işleri yapabilmelidir. Hasta yatakları sayesinde bu işler oldukça kolaylaşır.

Hasta Yataklarının Özellikleri

Hasta yataklarının hastaların rahatı için birçok özelliği bulunması gerekir. Diğer yataklardan ayıran bu özellikler sayesinde hasta yatakları tedavi ve iyileşme süreçleri için idealdir. Taburcu olan veya hastalığı devam hastalar kesinlikle bu yataklardan kullanmalıdır.

Bu özelliklerden bazıları bunlardır;        

 • Evde kullanılan hasta yatakları diğer yataklara göre daha işlevsel özelliklere ve hareket imkanına sahip yataklar olmalıdır.
 • Hasta güvenliği için mutlaka korkuluk da bulunması gerekir.
 • Baş ve kalça kısmı birçok hastanın ihtiyacı bu yönde olduğu için kesinlikle rahat olmalıdır.
 • Yatak yüksekliği hastanın ulaşabileceği bir yükseklikte olmalıdır.
 • Yatakların dezenfekte edilmesi oldukça zor olduğu için kolay temizlenebilir özellikleri bulunmalıdır.

Bu özelliklere sahip yataklarda dinlenen hastalar çok daha hızlı ve kolay bir iyileşme süreci geçirir. Bu yataklar hem iyileşme hem de dinlenmek için kullanılır. Bu sayede çok amaçlı olarak kullanılırlar. Oldukça ortopedik yapıları bulunduğu için rahatlık garantisi vardır.

0530 286 53 43 İkinci El Hasta Yatağı Alan Yerler Anadolu Yakası

İkinci El Hasta Yatağı Alan Yerler Anadolu Yakası, 2 MOTORLU hasta yatağı Fiyatları, Hasta yatağı kiralama Anadolu Yakası, Tuvaletli hasta yatağı kiralama, Karagül iş Merkezi Hasta yatakları fiyatları, Hopefull hasta yatakları fiyatları, Letgo hasta yatağı istanbul, Medikal hasta yatakları, Eleganza hasta yatağı, İkinci el hasta yatağı alanlar 3 Motorlu hasta yatağı sahibinden İkinci el hasta yatağı alım satım SPOT hasta yatağı İkinci el Hasta yemek masası, Hasta karyola Yatağı alanlar, Medikal Hastane Yatağı Fiyatları, Hasta Yatağı Fiyatları Adalar, Hasta Yatağı Fiyatları Arnavutköy, Hasta Yatağı Fiyatları Ataşehir, Hasta Yatağı Fiyatları Avcılar, Hasta Yatağı Fiyatları Bağcılar, Hasta Yatağı Fiyatları Bahçelievler, Hasta Yatağı Fiyatları Bakırköy, Hasta Yatağı Fiyatları Başakşehir, Hasta Yatağı Fiyatları Bayrampaşa, Hasta Yatağı Fiyatları Beşiktaş, Hasta Yatağı Fiyatları Beylikdüzü, Hasta Yatağı Fiyatları Beyoğlu, Hasta Yatağı Fiyatları Büyükçekmece, Hasta Yatağı Fiyatları Beykoz, Hasta Yatağı Fiyatları Çatalca, Hasta Yatağı Fiyatları Çekmeköy, Hasta Yatağı Fiyatları Esenler, Hasta Yatağı Fiyatları Esenyurt, Hasta Yatağı Fiyatları Eyüp, Hasta Yatağı Fiyatları Fatih, Hasta Yatağı Fiyatları Gaziosmanpaşa, Hasta Yatağı Fiyatları Güngören, Hasta Yatağı Fiyatları Kadıköy, Hasta Yatağı Fiyatları Kağıthane, Hasta Yatağı Fiyatları Kartal, Hasta Yatağı Fiyatları Küçükçekmece, Hasta Yatağı Fiyatları Maltepe, Hasta Yatağı Fiyatları Pendik, Hasta Yatağı Fiyatları Sancaktepe, Hasta Yatağı Fiyatları Sarıyer, Hasta Yatağı Fiyatları Silivri, Hasta Yatağı Fiyatları Sultanbeyli, Hasta Yatağı Fiyatları Sultangazi, Hasta Yatağı Fiyatları Şile, Hasta Yatağı Fiyatları Şişli, Hasta Yatağı Fiyatları Tuzla, Hasta Yatağı Fiyatları Ümraniye, Hasta Yatağı Fiyatları Üsküdar, Hasta Yatağı Fiyatları Zeytinburnu

Kiralık Hasta Yatağı İstanbul

Kiralık Medikal Hastane Yatağı, Kiralık Hasta Yatağı Adalar, Kiralık Hasta Yatağı Arnavutköy, Kiralık Hasta Yatağı Ataşehir, Kiralık Hasta Yatağı Avcılar, Kiralık Hasta Yatağı Bağcılar, Kiralık Hasta Yatağı Bahçelievler, Kiralık Hasta Yatağı Bakırköy, Kiralık Hasta Yatağı Başakşehir, Kiralık Hasta Yatağı Bayrampaşa, Kiralık Hasta Yatağı Beşiktaş, Kiralık Hasta Yatağı Beylikdüzü, Kiralık Hasta Yatağı Beyoğlu, Kiralık Hasta Yatağı Büyükçekmece, Kiralık Hasta Yatağı Beykoz, Kiralık Hasta Yatağı Çatalca, Kiralık Hasta Yatağı Çekmeköy, Kiralık Hasta Yatağı Esenler, Kiralık Hasta Yatağı Esenyurt, Kiralık Hasta Yatağı Eyüp, Kiralık Hasta Yatağı Fatih, Kiralık Hasta Yatağı Gaziosmanpaşa, Kiralık Hasta Yatağı Güngören, Kiralık Hasta Yatağı Kadıköy, Kiralık Hasta Yatağı Kağıthane, Kiralık Hasta Yatağı Kartal, Kiralık Hasta Yatağı Küçükçekmece, Kiralık Hasta Yatağı Maltepe, Kiralık Hasta Yatağı Pendik, Kiralık Hasta Yatağı Sancaktepe, Kiralık Hasta Yatağı Sarıyer, Kiralık Hasta Yatağı Silivri, Kiralık Hasta Yatağı Sultanbeyli, Kiralık Hasta Yatağı Sultangazi, Kiralık Hasta Yatağı Şile, Kiralık Hasta Yatağı Şişli, Kiralık Hasta Yatağı Tuzla, Kiralık Hasta Yatağı Ümraniye, Kiralık Hasta Yatağı Üsküdar, Kiralık Hasta Yatağı Zeytinburnu

Ev Tipi Hasta Yatakları İstanbul

Hasta Yatağı Alanlar Alan Yerler, Hasta Yatağı Kiralama, Hasta Karyolası, Hasta Yatağı Satış, İkinci El Motorlu Asansörlü Hasta Karyolası Alım Satış, İkinci El Elektrikli Hasta Yatağı Fiyatları, Havalı Hasta Yatağı Fiyatları

İkinci El Hasta Yatağı Alanlar Alan Yerler, Hasta Yatağı Kiralama, Hasta Karyolası, Hasta Yatağı Satış, İkinci El Motorlu Asansörlü Hasta Karyolası Alım Satış, İkinci El Elektrikli Hasta Yatağı Fiyatları, Havalı Hasta Yatağı Alanlar, Hasta Karyolası Modelleri, Hasta Karyolası Özellikleri ve Markalar, İkinci El Elektrikli Hasta Yatağı Fiyatları, Hasta Yatağı Kiralama, En Uygun Hasta Yatakları Fiyatları, Hasta Karyolası, Ev Tipi Hasta Yatakları, Medikal Hasta Yatakları, En Ucuz Hasta Yatağı Fiyatlar, Letgo Hasta Yatağı, Evde Hasta Yatağı, Medikal Hasta Yatağı Havalı, Hasta Yatakları Fiyatları İstanbul, Kiralık Hasta Yatağı, Hasta Karyolası Sağlık, Medikal Ürünler Çeşitleri, Medikal Hastane Yatağı, Hasta Yatağı Adalar, Hasta Yatağı Arnavutköy, Hasta Yatağı Ataşehir, Hasta Yatağı Avcılar, Hasta Yatağı Bağcılar, Hasta Yatağı Bahçelievler, Hasta Yatağı Bakırköy, Hasta Yatağı Başakşehir, Hasta Yatağı Bayrampaşa, Hasta Yatağı Beşiktaş, Hasta Yatağı Beylikdüzü, Hasta Yatağı Beyoğlu, Hasta Yatağı Büyükçekmece, Hasta Yatağı Beykoz, Hasta Yatağı Çatalca, Hasta Yatağı Çekmeköy, Hasta Yatağı Esenler, Hasta Yatağı Esenyurt, Hasta Yatağı Eyüp, Hasta Yatağı Fatih, Hasta Yatağı Gaziosmanpaşa, Hasta Yatağı Güngören, Hasta Yatağı Kadıköy, Hasta Yatağı Kağıthane, Hasta Yatağı Kartal, Hasta Yatağı Küçükçekmece, Hasta Yatağı Maltepe, Hasta Yatağı Pendik, Hasta Yatağı Sancaktepe, Hasta Yatağı Sarıyer, Hasta Yatağı Silivri, Hasta Yatağı Sultanbeyli, Hasta Yatağı Sultangazi, Hasta Yatağı Şile, Hasta Yatağı Şişli, Hasta Yatağı Tuzla, Hasta Yatağı Ümraniye, Hasta Yatağı Üsküdar, Hasta Yatağı Zeytinburnu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
Whatsapp Canlı Destek